Kadir Misiroglu - Canli Yayinda ateşli Atatürk kavgası

AnalizTv 10 years ago 2 minutes, 14 seconds
242,848 views

336 Likes   84 Dislikes

Supported youtube embed functions and settings.

TVNET'in tartışma programı Bakış Açısı'nın bu haftaki bölümünde izleyenler kendilerini ekran başında ateşli bir tartışmanın içinde buldu.
TVNETte Salı akşamları yayınlanan gazeteci Veyis ATEŞİN hazırlayıp-sunduğu Bakış Açısı programın bu haftaki konusu Osmanlının günümüzde de çok konuşulan padişahlarından sultan ikinci Abdülhamitti. Programın konuğu tarihçi yazar Kadir Mısıroğlu ölümünün 91. yılında sultan 2. Abdülhamiti anlattı.
II. Abdülhamit Kızıl sultan mı-Ulu Hakan mı çerçevesinde devam eden programa telefonla katılan tercüman gazetesi yazarı Altemur Kılıç ve Kadir Mısıroğlu arasından sözlü tartışma yaşandı. Kılıçın Mısıroğlundan Atatürk hakkında görüşlerini söylemesini istemesi üzerine, Kadir Mısıroğlu, adamın yakasını bırakın, o da sizden şikayetçi cevabını verdi. Mısıroğlu, Atatürk bir şahıs, milletin milliyetçiliği olur, şahsın milliyetçiliği olmaz dedi.
Altemur Kılıçın ısrarı üzerine kitaplarını örnek gösteren Kadir Mısıroğlu, ben kitaplarımda yazdım, askeri mahkemelerde de hesabını verdim. Hiç kimse beni hissiyatımla muhakeme edemez diye konuştu.

Comments

Related Videos