Egemen Bağış ve Metehan Demir Kur'an ı Kerim ile dalga geçiyor

Alper Altun 5 years ago 6 minutes, 26 seconds
41,209 views

22 Likes   68 Dislikes

Supported youtube embed functions and settings.

Bakın Metehan Demir'in alay ettiği ayet neymiş:
Ve le in seeltehum le yekûlunne innemâ kunnâ nahûdu ve nel'ab(nel'abu), kul e billâhi ve âyâtihî ve resûlihî kuntum testehziûn (testehziûne).

Ve eğer onlara sorarsan mutlaka: "Biz sadece lâfa dalmıştık ve eğleniyorduk." diyecekler. De ki: "Siz, Allah ile O'nun âyetleri ve O'nun resûlü ile mi alay ediyordunuz?" TEVBE 65 
Erdoğan'ın Prensi Egemen Bağış Kuran ile Dalga Geçiyor ,egemen bağış kuranla dalga geçiyor,kuran,dalga geçiyor,egemen bağış,başbakan,rte,başçalan,tayyip erdoğan,bilal erdoğan,ses kaydıEgemen Bağış ve Hürriyet Ankara'nın eski temsilcisi Metehan Demir arasında geçtiği iddia edilen ses kaydı vatandaşları çileden çıkardı.
Egemen Bağış ve Metehan Demir arasında geçtiği iddia edilen telefon görüşmesinde Metehan Demir, Egemen Bağış'ı arayarak ''Abi,her sabah bir dua paylaşıyorsun maşallah'' diyor.Egemen Bağış ise, '' Abi, google'da arıyorum işte kötülük ayet,bağışlayıcılık dua falan diye her sabah çakıyorum bir tane.Millet de hemen rt'liyor.Sallıyorum ben de. Bakara iyi ama haa'' diyerek cevap veriyor.Daha sonra karşılıklı espriler yapan ikili Bakara makara diyerek gülüyorlar.Ve Bakara suresinin içeriğini değiştirerek dalga geçiyorlar. Konuşmada sürekli Kuran ve din ile dalga geçilmesi ise şimdiden Twitter ve youtube'da tepkilerin çığ gibi büyümesine neden oldu.''Bize sürekli din üzerinden propaganda yapan insanların asıl yüzü bu muymuş'' diyen vatandaşlar çileden çıktı.
Egemen Bağış'a 'ses kaydı' protestosu: Biz Fatiha'yı Google'dan öğrenmedik
Eski Avrupa Birliği Bakanı Egemen Bağış'a ait olduğu öne sürülen bir ses kaydında Kuran'daki bazı ayetlerle dalga geçilmesini protesto eden bir grup, Bağış'ın İstinye'deki evinin önünde basın toplantısı yaptı.Kur'an-ı Kerim ile dalga geçen Egemen Bağış'a protesto - VİDEO

Ellerinde Türk bayraklarıyla Egemen Bağış'ın İstinye'deki evinin önüne gelen grup, 'Önce adam ol Bakanlık sonra', 'Benim ayetimle makara yapma', 'Biz Fatiha'yı Google'dan öğrenmedik', 'Bunların Müslümanlığı bizim abdestimizi bozar' pankartları açtı. Evin bulunduğu sitenin önünde sessiz protesto eylemi yapan grup, bir süre sonra açıklama yaptı.

Grup adına konuşan MHP Fatih İlçe Başkanı Ali Çolak, "İnternette yayınlanan ses kayıtlarında, Türkiye Cumhuriyeti'nde bakanlık yapmış olan Egemen Bağış'ın yüce kitabımız Kur'an-ı Kerim hakkında haddini aşan konuşmalarını milletçe dinledik. Makara yaptıkları Bakara Suresi'nin 14. ayetinde Yüce Allah şöyle buyuruyor: 'Bunlar iman etmiş olanlarla yüz yüze geldiklerinde, iman ettik derler. Kendi Şeytan'la baş başa kaldıklarında ise söyledikleri şudur; Hiç kuşkunuz olmasın biz sizinleyiz. Gerçek olan şu ki biz alay edip duran kişileriz der.' Bu ayetten yola çıkarak bu zatın hangi dine mensup olduğunu öğrenmeye geldik gecenin bu saatinde buraya. Her yapılan şeyi montaj olarak görüyorlar. Ama konuşmalardan belli ki bunlar gerçekten kendi aralarında makara yapmışlar kendi tabirleriyle. Muhafazakar bir partide bakanlık yapmış bir insanın kendi partisinden azledilmesini bekliyoruz" dedi.

Grup, açıklamanın ardından sessiz şekilde dağıldı.


BAĞIŞ'A TEPKİNİN NEDENİ

Dün akşam saatlerinde internet üzerinden yayınlanan bir ses kaydında, 17 Aralık'taki, bazı bakan çocuklarını ve bakanları da kapsayan iddialar içeren rüşvet ve yolsuzluk operasyonunun ardından AB Bakanlığı ve Başmüzakerecilik görevlerinden istifa eden AKP İstanbul milletvekili Egemen Bağış'ın bir gazeteci ile yaptığı öne sürülen konuşmalar yer almıştı. Bu konuşmalarda, eski bakan Bağış, her Cuma sabahı Twitter hesabından paylaştığı ayetleri 'Google'dan aratarak bulduğunu' söylüyor, "Oradan beğen bir tane salla gitsin" gibi ifadelerle konuşuyordu. Eski bakan Bağış'a ait olduğu iddia edilen bu kayıt, dini değerlere yönelik küçümseyici ifadeler bulundurduğu gerekçesiyle tepki gördü. yayınlanan ses kaydına göre Metehan Demir'le konuşan Egemen Bağış, dini duygularla dalga geçiyor. Her Cuma sabahı twitterdan ayet paylaştığını söyleyen Metehan Demir'e Egemen Bağış, o ayetleri google'dan arayarak bulduğunu belirterek "Oradan beğen bir tane salla gitsin" diye karşılık veriyor. Egemen Bağış, Metehan Demir'in dinle ilgili esprilere gülerek karşılık veriyor ve "Çarpılacaksın" diyor.

Bağış, Metehan Demir'den kendisinin İstanbul adayı olacağını yazan Mahmut Övür'ün yazısından programda bahsetmesini de istiyor. Ses kaydında ayrıca Egemen Bağış, Aydın Doğan'ın evine yemeğe davetli olduğunu da söylüyor.

Comments

Related Videos